Štítky

července 09, 2017

#217 Republica coffee


Když jsem plánovali náš výlet do Karlových Varů, bylo jasné, že Kniha Kaváren pojede s námi. Samozřejmě jsme věděli, že díky doprovodným akcím v průběhu festivalu na nedostatek kofeinu neumřeme, ale i tak jsme nechtěli minout Republica coffee, která je uvedena právě ve zmíněné knize.

Republica Coffee

Parkovali jsme u autobusové zastávky Karlovy Vary, Tržiště a podle matných vzpomínek (a davu) jsme šli směrem do centra. Dvakrát jsme odbočili, stáli na třídě T.G.Masaryka a naproti nám Republica coffee. 


Jelikož byl o kávu velký zájem, fungoval i venkovní bar, který je umístěný na maličké zahrádce ve vnitrobloku. Ta byla vcelku příjemná, ačkoli se mi svého času všudypřítomné bílé palety začínají trochu okoukávat. Využili jsme tedy sezení v prvním patře, kde jsou cihlové stěny (ty se mě neomrzí snad nikdy) a pohodlná křesílka. 

Kdybychom nevzbudili rozruch po schodech padající krytkou od foťáku, bylo by to naprosto klidné posezení ^^.

Obsluha byla naprosto pohodářská, asi to jsou opravdu kávoví fanatici - tak jak mají napsáno na kelímcích. Ty byly papírové, i když jsme si dávali kávu na místě. Jasně, není to eko, to víme všichni a nechci nijak moralizovat, ale už se mi to stalo podruhé za sebou v odlišném podniku - tak si říkám, co se děje? :) Zůstali jsme samozřejmě u klasiky - "jednou cappuccino, jedno latte, prosím". Kávu mají z pražírny Coffee roasters a můžete se ji koupit i na místě domů. Přiznám se, že přesně nevím, jaký typ měli zrovna na mlýnku, ale taková Guatemala je dobrá vždycky! 

Kávu jsme doplnili pomerančovým Re-frešem, který také pochází z Karlovarska a chutnal skvěle. Jen o něm bohužel nemůžu najít další informace. Tak ho asi budete muset jet vyzkoušet sami :-).
A jak prožíváte začátek léta vy? 
Mějte se hezky!
H.

Republica Coffee Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

1 komentář:

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..