Štítky

října 28, 2016

#211 Kavárna na kozím plácku

Ahoj přátelé!
Už je to téměř dva měsíce, co ležel blog ladem. To je doba, během které se léto změnilo v barevný a chvilkami studený podzim, chodím do školy a ze školy (práce) za tmy a během které jsem zažila i chvilku stresu při hledání vhodné praxe pro příští - poslední semestr. Ti, co sledují můj Instagram ví, jak jsem si tyhle místy chaotické chvíle zpříjemňovala. Třeba koupí Knihy kaváren, která mě v následujících jedenácti měsících bude provázet Prahou a republikou vůbec.

Na blog jsem ovšem nezanevřela. Ba naopak jsem přemýšlela, kam ho posunout dál. Mám pár nápadů a taky jednu odbočku. Trochu jsem přemýšlela o tom našem českém blogerském trhu a došla jsem k závěru, že mi některé záležitosti připadají lehce povrchní a přišla jsem na pár jeho děr.

Dneska vám představím jednu pěknou kavárnu, na kterou jsem přišla právě díky již zmiňované knize (viz. ZDE)... :-)Kavárna na kozím plácku má své místo v Kutné Hoře. Samotné město je právě na podzim krásné a kavárna s příjemnou atmosférou je ideálním odpočinkem po procházce centrem.

Nebudu vám lhát, na mě platí křesílka. Zkrátka pohodlné sezení (ideálně neobsazené ^^) je základ.
Tady kouzlo prostoru podtrhávají dřevěné stropy s trámy, oheň v kamnech a možnost ochutnání kávy připravenou alternativní formou.


Vlastně poprvé jsem pila kávu z French pressu (druhá možnost je zde Vacuum pot) jinde než doma. Vybrala jsem si typ mé oblíbené kolumbijské kávy (přesný název si bohužel nepamatuju, což mě mrzí!) chutnající lehce po švestkách. Ochotná baristka mě pochválila za dobrý výběr, a tak jsem se mohla poplácat po rameni ^^.
A být venku sníh a mráz, vyzkouším i ty šachy, co je zde možné si půjčit! :-)
Přeji krásný zbytek svátečního dne a příště ahoj!


Žádné komentáře:

Okomentovat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..