Štítky

července 28, 2015

#135 Jedna velká čokoláda...

A už je to tady zase. Léto, volno, prázdniny a člověk chodí, jezdí, lítá - cestuje. A z jednoho takového výletu jsme si dovezli čokoládové těstoviny. 

Koupili jsme je v Muzeu čokolády a marcipánu, které se nachází jen pár metrů od náměstí v krásném jihočeském městě Tábor. Součástí muzea je i obchod, kde by se ozval jistý reflex každému čokoholikovi (a nejen tomu).

Balíček o váze 400g byl za 63.-Kč a na etiketě je uvedeno, že jsou vyrobeny ze 100% přírodních surovin (pšenice, voda, kakao). Tak tomu budeme věřit :-)

Čekala jsem, že se budou trochu lepit nebo rozpadat, ale opak byl pravdou. Zůstaly hezky pospolu po celou dobu varu, který je předepisován na pět až sedm minut.

Jako nejvhodnější způsob úpravy se mi zdálo doplnit je úplně jednoduše horkými jahodami a tvarohem. Nic víc, nic míň.

A to je finální verze - byly dokonalé!!

A jak jste na tom s čokoládou Vy? Ano, nebo ne? :-)

Mějte hezký den!
Vaše

9 komentářů:

 1. Čokoláda rozhodně ano! :-) Dokonce jsme byli i v tom muzeu v Táboře...škoda, že jsem si nevšimla těch těstovin - už jen pro ty udivené výrazy, které by mě doma čekaly, bych do nich šla :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To souhlasím, ty výrazy jsou občas docela vtipné... přeci jen se čokoládové těstoviny neprodávají na každém rohu, že? :))

   Děkuji, Ani :-)

   Vymazat
 2. čokoládu mám sice ráda (jakože hodně ráda :D), ale ty těstoviny mi nechutnaly. ikdyž to možná bylo tím, že byly ze školní jídelny :D. každopádně s těma jahodama to nemuselo být špatný :3
  in another galaxy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak já jsem si na školní jídelnu nikdy nestěžovala, takže nemohu posoudit, každopádně mě ty těstoviny chutnaly moc a to žádný velký čokoholik nejsem :-) Je pravda, že byly výborné v kombinaci s těmi horkými jahodami :-)

   Děkuji, Elle :-)

   Vymazat
 3. Miluju čokoládu! Ale vůbec si nedokážu předstacit, jak čokoládové těstoviny chutnají, opravdu je v nich cítit čokoláda? :D

  anotherdominika.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, vzhledem k tomu, že je součástí složení kakao, tak je z toho čokoláda opravdu chuťově znát :-) Je pravda, že jsem ji čekala ještě intenzivnější, ale zase po tom nemůžeme chtít, aby to chutnalo stejně jako když kousneme do Lindtky. Zvlášť když se to vaří :-)

   Děkuji za komentář, Dominiko :-)

   Vymazat
 4. Čokoládový těstoviny? To zní vážně zajímavě a chuť by mě teda zajímala :)

  OdpovědětVymazat
 5. vieš ako mi tečú sliny? :D mám na to chuť! ak polejem cestoviny čokoládou dostanem rovnaký výsledok? :D inak bomba ;)
  www.gummybaum.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 6. zaujímavé, ešte som o nich nepočula, ale vyskúšala by som ich :) nakoľko čokoládu mám veľmi rada
  theVandasdiary

  OdpovědětVymazat

Každým Vaším komentářem jsem moc potěšena :-) Děkuji..